Jesteśmy kancelarią specjalizującą się w obsłudze prawnej przedsiębiorców. Ważnym obszarem naszej działalności jest prawo pracy, w tym obsługa procesu zwolnień. Rozpoczyna się on od przygotowania odpowiedniego oświadczenia (wypowiedzenia w normalnym trybie albo rozwiązania bez wypowiedzenia, tj. zwolnienia w trybie dyscyplinarnym). Bardzo ważne jest, aby przygotowanie takiego oświadczenia powierzyć doświadczonemu prawnikowi, bo ono jest jak serw w siatkówce: gdy jest źle przygotowane, druga strona ma możliwość odpowiednio rozegrać sprawę i bez zbytniego wysiłku wyprowadzić kontratak, którego nie da się odeprzeć. Lekceważenie tej kwestii prowadzi do wielu frustracji po stronie przedsiębiorców. Tak naprawdę sprawa sądowa zaczyna się już na tym etapie. Kwestia legalności i zasadności zwolnień pracowniczych jest (jak żadna inna) przedmiotem niezliczonej ilości orzeczeń oraz poglądów doktryny, które często są wzajemnie sprzeczne. Prawda jest taka, że w tym gąszczu może zabłądzić nawet doświadczony prawnik, bądź kadrowa. Dlatego, gdy w perspektywie jest spór w sądzie pracy, nie wolno samemu tworzyć przedmiotowych aktów. Trzeba koniecznie odpowiednio wcześnie zwrócić się o pomoc do specjalisty. 

Nasza oferta dla pracodawców:

Oferujemy Państwu pełną pomoc prawną w sprawach z zakresu prawa pracy, w tym obsługę sporów sądowych. Naszym szczególnym produktem jest obsługa procesu likwidacji stanowiska (stanowisk) pracy. W tym zakresie oferujemy:

po pierwsze, przygotowanie procesu likwidacji stanowiska (stanowisk) pracy, to jest pomoc w doborze i stosowaniu kryteriów doboru pracowników do zwolnienia,

po drugie, pełną obsługę (realizację) procesu likwidacji stanowiska (stanowisk) pracy: tworzenie wypowiedzeń umów o pracę, obecność (albo pełne zastępstwo) przy wręczaniu tych wypowiedzeń, reprezentowanie pracodawcy w sądzie pracy (w przypadku, gdy pracownik złoży odwołanie od wypowiedzenia).

Przyjmujemy zlecenia z obszaru całej Polski.